Akademia Młodego Mistrza

09 paź 2015

Już wkrótce rusza projekt AKADEMIA MŁODEGO MISTRZA, dzięki któremu stworzymy młodym tenisistom najlepsze warunki do ulepszania swojej gry i wskażemy drogę do osiągnięcia powodzenia w sporcie zawodowym poprzez organizację cyklu zajęć warsztatowo-teoretycznych z zakresu treningu sportowego i mentalnego.

Akademia Młodego Mistrza

Do uczestnictwa w projekcie zapraszamy zawodników w wieku od 8 do 12 lat wraz z rodzicami i trenerami.

Działania prowadzić będziemy w 3 kluczowych ośrodkach tenisowych na Dolnym Śląsku (Lubin, Szczawno Zdrój, Wrocław) w formie jednodniowych zgrupowań, na które składać się będą:

 • zajęcia praktyczne na korcie
 • zajęcia ogólnorozwojowe
 • wykłady z psychologii sportu dla dzieci, rodziców i trenerów
 • wykłady z dietetyki sportowej dla dzieci, rodziców i trenerów
 • wspólne posiłki

Rzucanie rakietą, krzyki, płacz młodych zawodników na korcie są najczęściej objawami BEZSILNOŚCI I NIERADZENIA SOBIE z trudnymi sytuacjami. Zamiast karać i szukać konsekwencji takiego zachowania najpierw nauczmy dzieci jak sobie z tym poradzić.

Doświadczenie krajów wiodących w szkoleniu tenisistów pokazuje, iż kompleksowe podejście do młodych sportowców ma ogromny wpływ na sukces w przyszłości.

Trening mentalny ma wielkie znaczenie już od najmłodszych lat – możemy wtedy wypracować u dzieci nawyki, które pomogą im w sporcie jak i w życiu. Im później tym trudniej, ponieważ zawodnicy mają już wyuczone nawyki, które ciężko jest zmienić (o wiele łatwiej jest stworzyć nowe od początku). Trzeba pamiętać, że dzieci uczą się szybko i bezproblemowo poprzez zabawę.

CELEM GŁÓWNYM niniejszego projektu jest zbudowanie profesjonalnej drużny tenisowej i wypracowanie wśród kilkunastu młodych zawodników technik radzenia sobie z trudnymi sytuacjami w sporcie.

Cel ten zostanie osiągnięty poprzez organizację cyklu jednodniowych zgrupowań obejmujących trening tenisowy, ogólnorozwojowy i mentalny.

Cele pośrednie:

 • podniesienie umiejętności sportowych poprzez udział w zajęciach na korcie,
 • nabycie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach stresowych w sporcie,
 • nauka poprzez zabawę i integrację,
 • popularyzacja tenisa na terenie Dolnego Śląska dzięki szeroko zakrojonej akcji promocyjnej projektu.

Poprzez realizację niniejszego zadania chcemy przygotować młodych zawodników do startów w międzynarodowych zawodach, umożliwić sprawdzenie swoich umiejętności w konfrontacji z innymi zawodnikami oraz wypracować postawę FAIR PLAY już od najmłodszych lat.

Cykl zgrupowań ma również pełnić rolę integracji środowiska tenisowego – obecność na zgrupowaniach to doskonała okazja do wymiany spostrzeżeń i uwag oraz możliwość nawiązania nowych znajomości i przyjaźni.


6989.jpg

Rezerwacja online

Chcesz zarezerwować kort tenisowy ziemny? Wybierz datę i godzinę oraz wypełnij formularz, aby cieszyć się grą na kortach zewnętrznych. Możesz też rezerwować telefonicznie pod następującym numerem - 783 018 316. Zapraszamy!

Nowa Hala tenisowa

Wybudowana hala to nowoczesny obiekt przeznaczony do gry w tenisa ziemnego zlokalizowany w Lubinie. Hala posiada profesjonalne zaplecze techniczne, socjalne oraz gastronomiczne.

Niezależnie od pogody i pory dnia można tu aktywnie spędzić czas. Jej bezpośrednie położenie obok kortów tenisowych ziemnych zewnętrznych daje szczególne możliwości łączenia organizacji imprez bez względu na warunki atmosferyczne. Zapraszamy cały tydzień od 7.00 do 23.00.


 • Lokalizacja

  Hala tenisowa / ul. Baczynowa 1 (boczna ul. Kolejowej), Lubin zobacz na mapie

 • Godziny otwarcia

  w sezonie letnim, 1 maja - 30 września / godz: 7:00 - 23:00,
  w sezonie zimowym, 1 październik - 30 kwiecień / godz: 7:00 - 23:00.

Sprawdź cennik

Korty zewnętrzne

Korty zewnętrzne

Do dyspozycji użytkowników oddanych jest pięć kortów tenisowych do gry singlowej jak również deblowej.

Korty z mączki ceglanej są jednymi z najmniej kontuzjogennych boisk do tenisa. Dzięki ich naturalnej amortyzacji i możliwości wykonywania na nich poślizgów znacznie zmniejszają ryzyko powstania kontuzji.


 • Lokalizacja

  Korty zewnętrzne / ul. Baczynowa 1 (boczna ul. Kolejowej), Lubin zobacz na mapie

 • Godziny otwarcia

  w okresie letnim 1 maj - 30 wrzesień/ godz: 9:00 - 22:00

Sprawdź cennik

Hala tenisowa